18 Haziran 2014 Çarşamba

Boyun Bakımı İçin Doğal Yöntemler


Cilt bakımınızı özenle yapar fakat boyun ve dekolte bölgenize aynı özeni göstermezseniz ortaya kötü bir tezat çıkar. Boyun vücudun ön planda olan ve insanın yaşını ele veren bir bölgesidir ve iyi görünmek için boyun bakımı konusuna da gereken önemi vermelisiniz. Bunun için güneş koruyucunuzu bu bölgelere de uygulamalı, dik oturmaya ve boynunuzu dik tutmaya dikkat etmeli, çok yüksek ve ergonomisi bozuk yastıklarda yatmamalısınız.

Bitkisel boyun maskesi tariflerini uygulayarak da bu hassas bölgeyi zamanından önce yaşlanıp kırışmaktan koruyabilirsiniz. İşte size haftada 1 gün uygulayabileceğiniz bir doğal maske tarifi: 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağıyla 2 tatlı kaşığı buğday filizi yağını karıştırın ve karışıma 1 yumurtanın akını ekleyin. Bu maskeyi boynunuza ve dekoltenize sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın, ardından aynı bölgeye maden suyuyla kompres yapın.


İnce bir derisi olan ve damar ve yağ bezleri bakımından zayıf bir bölge olan boyun bölgesi oldukça dayanıksız ve narindir. Doğal yollarla boyun bakımı yapmak isteyenler için bir maske tarifi daha verelim: 1 yumurtanın akını iyice çırpın ve 1 yemek kaşığı bitkisel yağla karıştırın; herhangi bir yağ olabilir. 1 limonun suyunu da bu karışıma ekleyin ve elde ettiğiniz karışımı boyun ve dekolte bölgelerine sürün. 15-20 dakika sonra soğuk suyla masaj yaparak temizleyin ve ardından aynı bölgeye nemlendirici krem sürün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder