5 Haziran 2014 Perşembe

Evde Yapılabilecek Saç Maskesi Tarifleri


Uçları çatallanmış mat görünümlü saçlar görünümünüzü de, moralinizi de bozar. Aynaya baktığınızda ipek gibi saçlar görüp keyiflenmek istiyorsanız zaman kaybetmeden bu konuda bir şeyler yapmaya başlamanız gerekir. Evde yapılabilecek saç maskesi tarifleri, saç tipinize ve saçınızın sorunlarına uygun tarifler uyguladığınız ve bunu düzenli olarak devam ettirdiğiniz takdirde çok şeyi değiştirebilir.

Kuru saçlar üzerinde son derecede olumlu etkiler yapan bir saç bakım kremi hazırlamak isterseniz yarımşar fincan balla zeytinyağını karıştırın. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra başınızı bone veya ılık havluyla örtün. Yarım saat böyle bekleyin, sonra saçlarınızı şampuanla yıkayıp temizleyin. Saçlarınız aşırı kuru değilse zeytinyağını biraz daha az kullanabilirsiniz.

Bir başka tarif için etkili saç bakım yağları arasında sayılan 3 doğal yağı temin etmeniz gerekiyor; zeytinyağı (1 yemek kaşığı), Hint yağı ve tatlı badem yağı (Birer tatlı kaşığı). Bu yağlarla hazırladığınız karışıma 1 yemek kaşığı balla 1 yumurtanın sarısını da ekleyin. Hazırladığınız maskeyi saçlarınızın tamamına sürdükten sonra başınızı örtün ve 45 dakika bekleyin. Saç telleriniz ince ve kırılgansa bu maskeyi haftada 1-2 kere uygulayın, kısa süre sonra farkı göreceksiniz.Evde yapılabilecek saç maskesi tarifleri farklı sorunlara çözüm getiriyor. Şimdi tarif edeceğimiz ısırgan otu kürü saçlarınızı daha canlı ve parlak hale getirmekle kalmıyor, başı kepekli saçlar yüzünden dertte olanların da yüzünü güldürüyor. Bu etkili doğal kür için 4-5 gr. taze veya kuru ısırgan otunu kaynamakta olan 750 ml. suyun içine atın ve 4 dakika kadar hafif ateşte haşlanmaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra suyunu süzün. Bu kürü temiz saçlarınıza uygulamalısınız. Isırgan oyu suyunu yarım saat saçlarınızda bırakın ve sonra sadece suyla durulayın. Hepsi bu kadar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder