8 Haziran 2014 Pazar

Evde Yapılabilecek Sivilce Maskeleri


Sivilcelerden kurtulmak için tavsiye edilen şeyleri ne derece uyguluyorsunuz bilemeyiz ama ‘sivilcelerinizi sıkmayın’ önerisini dinlemezlik etmeyin. Birçok kişi bunu yapmaktan kendini alıkoyamaz, sonucu ise gerçekten kötüdür: Yağ birikintileri içeride patlar, orada yeni bir sivilce oluşmasına yol açar ve sıkılan sivilcelerin izleri genellikle kalıcı olur. Vereceğimiz sivilce maskesi tarifleri sivilcelerden ve sivilce izlerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
İşte size kolayca hazırlayabileceğiniz bir doğal maske tarifi: Yarım limonun suyuyla 1 yemek kaşığı şekeri birbiriyle iyice karıştırın ve göz çevrenize gelmemesine dikkat ederek cildinize sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizlemelisiniz. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırmanın yanı sıra cildin fazla yağını alır ve yeni sivilcelerin önünü keser.


Yulaflı sivilce maskesi düzenli olarak haftada 1 kere uygulanırsa bir süre sonra sivilceleri iyileştirir. Bu maske için birer yemek kaşığı yulaf ve yoğurtla 2 damla limon suyunu karıştırın ve karışımı cildinize sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Karbonat etkili bir cilt soyucudur. Şimdi vereceğimiz karbonat maskesi sivilceler ve siyah noktalar ile savaşınızda size faydalı olabilir: 8 çay kaşığı karbonatı 4 çay kaşığı ılık suyla karıştırın. Karbonatın miktarı farklı olabilir, onun yarısı kadar su kullanmalısınız. Ortaya diş macunu kıvamında bir karışım çıkması gerekir, bunu ayarlamak için malzemelerin miktarıyla biraz oynayabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra maskeyi hafif dokunuşlarla, yalnızca sivilcelerin veya siyah noktaların bulunduğu yerlere sürün. 5-10 dakika sonra yüzünüzü bol suyla yıkayarak temizleyin, sonra da yağsız bir nemlendirici kullanın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Karbonatın fazla ve hatalı kullanımı fayda yerine zarar getirebilir, bu yüzden daha sık denemeyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder