22 Haziran 2014 Pazar

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri


Zamanın cildimizde bırakacağı etkileri durdurmak değil ama yavaşlatmak mümkün. Bunun için yapılabilecek birçok şey var, bunlardan biri kırışıklık giderici maske tariflerini düzenli olarak uygulamak. Evde hazırlayabileceğiniz bu maskelerle cilt bakımı yapmayı rutin haline getirirseniz gayet güzel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bütün cilt tiplerine uygun bir ev yapımı maske tarifiyle başlayalım; bu maskeyi haftada 1-2 kere uygularsanız 1.5-2 ay sonra cildinizdeki olumlu değişiklikleri fark edeceksiniz. Temin etmeniz gereken malzemeler süzme peynir (1 çorba kaşığı), ekşi krema (2 çorba kaşığı) ve tuz (1 tatlı kaşığı). Malzemeleri karıştırarak maskenizi hazırlayın, yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü ilk önce ılık, ardından soğuk suyla temizleyin ve nemlendirici sürün.

Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bir kırışıklık maskesi tarifi verelim şimdi de: 2 yemek kaşığı çiçek balını 1 yumurtanın akıyla karıştırın ve cildinize sürün. Maske kuruduktan sonra 20 dakika bekleyin, sonra ılık suyla yüzünüzden çıkarın.

Sırada cildinizi gerecek ve kırışıklıkları yumuşatacak bir maske tarifi var. Birer tatlı kaşığı zeytinyağı ve şap tozu ile 1 yumurtanın akını karıştırıp yüzünüze sürün, 20 dakika sonra da yüzünüzü temizleyin.

Göz çevresi kırışıklıkları için hazırlayabileceğiniz bir kırışıklık giderici maske tarifi ise şöyle: 3 olgun avokado dilimiyle 5 damla badem yağını blenderdan geçirin, karışımı göz çevrenize sürün ve 5 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.


Şimdi vereceğimiz maya maskesi tarifini haftada 1 kere hazırlayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı pastane mayasını 1 yumurtanın akıyla karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün, yarım saat sonra da yüzünüzü yıkayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder