3 Haziran 2014 Salı

Sivilcelere Karşı Kükürtlü Sabun


Çok yağlı ve sivilce oluşumuna meyilli bir cildiniz varsa kükürtlü sabun kullanmayı deneyebilirsiniz. Fakat yağ salgılarını düzene sokan ve cildi kurutan bu sabun bazı kişilerde cilt kızarıklığına sebep olabilir, bu yönden dikkatli olmalısınız. Doğal kükürtlü sabunun kokusu hoş değildir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz, fakat sivilce sorunu yaşıyorsanız bu antibakteriyel ve antiseptik sabunu denemekte fayda var. Kükürtlü sabunun şöyle bir özelliği de var ki gümüşün kararmasına sebep oluyor, bu yüzden kullanırken üstünüzde gümüş bir takı olmamasına dikkat edin.

Cildiniz kuru ve/veya hassassa kükürtlü sabunu denemeyin çünkü cildinizin daha da kurumasına yol açacaktır. Fazlaca yağlı bir cildiniz varsa büyük ihtimalle bu sabundan memnun kalacaksınız. Kükürtlü sabun ciltteki ölü tabakayı soyar ve ortaya zararlı organizmalardan arınmış, görünümü düzelmiş pürüzsüz bir cilt çıkmasını sağlar. Bu sabun cinsi sivilce ve siyah noktaları ortadan kaldırmakla kalmaz, tekrar oluşmalarını da engeller. Kurutucu etkisi bazı yağlı ciltler için bile fazla olduğundan kullanımdan sonra nemlendirici bir ürünle dengeleme yapmak iyi olur.


Kükürtlü sabunla yıkadığınızda cildinizde bir süre sonra ortadan kalkan geçici bir kızarıklık oluşuyorsa bu sorun değildir, fakat yüzünüzde bir yanma hissi veya cildinizde elle hissettiğiniz kabarıklık şeklinde kızarıklıklar oluşursa sabunu kullanmayı derhal bırakmalısınız. Kükürtlü sabunun sivilcelere, siyah noktalara karşı savaşan ve cildin fazla yağını (hatta bazen fazlasıyla) alan bir ürün olduğu bir gerçektir fakat bazı cilt yapılarında olumsuz reaksiyonlar yaratabilir. Bunun yanı sıra bu sabundan aldıkları sonuçlardan gayet memnun olan kullanıcılar da mevcut. En iyisi kendi denemenizi yapmanız ve bir olumsuzluk gördüğünüz takdirde kullanmaktan vazgeçmeniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder