4 Haziran 2014 Çarşamba

Sivilcelerle Mücadelede Çay Ağacı Yağı Faktörü


Akne oluşumuna meyilli bir cildi olan herkes hayatının bir döneminde veya belki de büyük kısmında sivilcelerden kurtulmanın yolları konusunda araştırma yapmış ve öğrendiği şeylerin bazılarını denemiştir. Kronik bir sivilce sorunu söz konusuysa bir uzmana başvurmak gerekir kuşkusuz fakat ergenlik sivilceleri, stresli dönemlerde çıkan sivilceler, durduk yerde ortaya çıkan bir sivilce vb. durumlarda bazı kozmetikler veya doğal tedavi yöntemleri de denenebilir. Avustralya’da yetişen bir ağacın yapraklarından elde edilen çay ağacı yağı sivilcelerin de aralarında olduğu birçok cilt sorununun giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Pahalı kozmetikleri ve uygulamaları denemeden önce bu ekonomik ve etkili ürünü denemenizi tavsiye ederiz.

Ciltte konuşlanan mantarları, bakterileri, virüsleri öldürebilen bu bitkisel yağı farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağı ile sivilce tedavisi yapmanın yollarından biri yağı kuru haldeki cildinize direkt olarak uygulamaktır. Bunun için bir parça pamuğun veya yumuşak bir bezin üzerine çok az miktarda yağ dökün ve bunu sadece iyileştirmek istediğiniz noktaya uygulayın. Bu durumun dışında bu yağı direkt olarak kullanmayın, özellikle cildiniz hassassa sorun çıkabilir. Hassas ciltler için hazırlanan bakım veya tedavi amaçlı bir karışıma çay ağacı yağı ekleneceği zaman yağın oranı yüzde 5 olmalıdır.

Çay ağacı yağını kil veya yoğurt maskesi gibi bir sivilce maskesi hazırladığınız zaman maskenin antibakteriyel etkisini arttırmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey maskenin içine bu yağdan birkaç damla eklemek. Kullandığınız cilt temizleme ürününe veya duş jeline az miktarda katmanızın da faydası olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder