27 Eylül 2014 Cumartesi

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde vücut bakımı yapmayı bir oyun, bir eğlence haline getirirseniz; önce hevesle başlayıp sonra üşenmezseniz güzel sonuçlar alır, pürüzsüz ve yumuşak bir tene sahip olur, her zaman güzel kokarsınız. Size sunacağımız pratik cilt bakımı yöntemleri ekonomik ve uygulanması kolay şeylerdir. Kendinize özen göstermeye başlamayı ertelemeyin, bu insanın ruh haline de olumlu etki yapar.

Dirseklerinizin yumuşak olması için onları 5 dakika boyunca suyu sıkılmış bir limonun içine yerleştirin, sonra da 1-2 dakika zeytinyağıyla masaj yapın. Yumuşak topuklar için topuklarınızı ılık suyun altında 5 dakika süreyle ponza taşı kullanarak ovun, sonra vazelin sürün ve pamuklu çoraplar giyin. Bunu geceden yaparsanız sabah kalktığınızda daha ilk uygulamada çok şeyin fark ettiğini göreceksiniz. Gözleriniz yorgun ve kızarıksa üstlerine demlenip soğutulmuş poşet çay koyarak bir süre uzanın. Güçlü tırnaklar için limon ve zeytinyağıyla bir karışım hazırlayın ve ellerinizi bir süre bunun içinde bekletin. Böylece hem tırnaklarınızın kırılganlığı azalır, hem de elleriniz yumuşacık olur. Dişlerinizin inci gibi olması için onları karbonat-limon karışımıyla veya ceviz yaprağıyla ovun. Ceviz yaprağı kullanırsanız dudaklarınıza değdirmemeye dikkat edin.


Gördüğünüz gibi evde vücut bakımı gayet kolay aslında, fakat sonucun sürekliliği için devamlı yapmak lazım. Size birkaç öneri daha; saçlarınızın canlı görünmesi için son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Güzel kokmak ve koltuk altı terlemesi sıkıntısından kurtulmak için duştan çıkmadan önce vücudunuzu içine 1 limon sıkılmış suyla durulayın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder