16 Ekim 2014 Perşembe

Buz Küpleri İle Güzelleşme Yöntemleri


Dondurulmuş su veya maden suyunun cilt üzerinde ne kadar olumlu etkileri olabileceğini biliyor muydunuz? Çok verimli ve belirgin sonuçlar almak istiyorsanız buz terapisi konusunu araştırmalısınız; amacı günlük cilt bakımı rutinlerine cildi canlandıran, gerginleştiren, göz kenarı şişkinliklerini ortadan kaldıran, ışıltı katan yeni bir boyut katmak olanlarsa aşağıda sayacağımız basit ama etkili buz küpleri ile güzelleşme yöntemlerini deneyebilirler.
Başınız sivilcelerle dertteyse üstlerine buz küpü uygulayın. Sonuç ne mi olacak, sivilce küçülecek ve çevresini saran yağlı kısım ortadan kaybolacak. Bu kadar basit bir işlem için ne güzel bir sonuç, değil mi?

Güneş lekeleri için birer tatlı kaşığı elma sirkesiyle elma şırasını 1 litre suya karıştırın ve karışımı dondurun. Her sabah buz küplerinden birini sorunlu bölgede gezdirirseniz bir süre sonra lekeler azalmaya başlayacaktır.

Yarım litre suyu bir limonu suyu ve 1 çay fincanı sütle karıştırıp buz kalıplarında dondurun. Her banyodan sonra vücudunuzu bu küplerden biriyle ovun. Böylece kan dolaşımınız hızlanacak ve teniniz daha diri hale gelecek.

Sırada cilt lekeleri üzerinde olumlu etki yapan bir buz küpleri ile güzelleşme yöntemi var. Büyük bir su bardağı dolusu çileği blender’da parçalayın, sonra da 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çay bardağı saf suyla karıştırın. Karışımı kalıplara döküp buzlukta donmaya bırakın. Her gün küplerden biriyle lekelerin üstüne masaj yapın.


Basit bir buz ile güzelleşme uygulaması daha: Bir buz kalıbını tülbende veya gazlı beze sarıp yüzünüzde gezdirin. Bu sırada cildinize nazik davranın, buzu çok bastırmayın. Böylece yüz kaslarınız güçlenecek ve cildiniz gerginleşecektir. Bunu makyaj yapmadan önce yaparsanız makyajınız da, cildiniz de daha güzel görünür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder