10 Ekim 2014 Cuma

Gül Suyunun Cilde Faydaları


Yüzünüzü bir pamuğa döktüğünüz doğal gül suyuyla temizlemeye başlarsanız bir süre sonra cildinizin gergin, parlak, kadife gibi bir hal aldığını fark edersiniz. Karma-yağlı bir cildiniz varsa dikkatli olmalısınız zira gül suyu bu tip ciltlerde sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Kuru cilt yapısına sahipseniz tereddüt etmeyin, gül suyu cildinizde sizi gayet memnun edecek sonuçlar verecektir.


Gül suyunun cilde faydaları konusunu biraz daha açalım; gül suyu çok etkili bir doğal toniktir ve bir cilt veya makyaj temizleme ürünü olarak çok güzel sonuçlar verir. Cildinizi temizlemek, canlandırmak ve rahatlatmak istiyorsanız bir parça pamuğu gül suyuyla ıslatarak cildinize sürmeniz yeterli olacaktır. Bunu sabah-akşam veya gerekli gördüğünüz zamanlarda yapabilirsiniz. Gül suyu yorgun ve şişmiş gözler üzerinde de etkilidir; bu sorunu halletmek için gözlerinizin üstüne gül suyuyla ıslatılmış pamuk koyarak bir süre uzanmalısınız. Bir uygulama şekli de gül suyunu küçük buz kalıplarına doldurup buzluğa koymaktır. Geceleri yatmadan önce cildinizi yıkayıp temizleyin ve bu buz kalıplarından birini tükenene kadar yüzünüzde gezdirin; kısa süre sonra etkisini fark edeceksiniz.



Sakinleştirici ve serinletici etkisi olan gül suyu erkekler için de güzel bir üründür; tıraş sonrası losyonu olarak kullanılabilir. Size gül suyunun sivilcelerin kökünü kazıdığını, ortada kırışıklık falan bırakmadığını söylemeyeceğiz; kimyasal veya doğal ürünlerden bu kadar çok şey beklemek gerçekçi değildir. Fakat kuru cildinizi nemlendirmek, cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlamak istiyorsanız gül suyu size bunları verecektir; tabii kaliteli olması şartıyla.

Boyun bakımı ve evde vücut bakımı konulu yazılarımıza da bekleriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder