26 Ekim 2014 Pazar

Pembe Maske: Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar Vesaire...


Renk farklılıkları, kırışıklıklar, sivilce sorunu, lekeler, erken yaşlanma belirtileri gibi cilt sorunlarının da, bu sorunlar için uygulanan çarelerin de ucu bucağı yok gibi geliyor bazen bana. Her gün yeni bir şeyler ortaya atılıyor, tıpkı beyaz eşyalar veya bilgisayarlar - telefonlar gibi cilt bakım trendleri de durmaksızın değişip gelişiyor, ortaya atılan çözümler bazılarımızı çok memnun ediyor, kimilerimizin hiçbir işine yaramıyor vesaire. Bitmez bu mevzu. (: Pembe maske haberdar olduğum bir konu değildi galiba, belki konu araştırırken 1 - 2 yerde başlığını görmüşümdür. Bugün bir müşterimin siparişi üzerine kendisi için yazdım ve 1 tane de bloğum için yazayım dedim.

Cilt yenileme alanındaki popüler ürünlerden biri olan pembe maskenin belli başlı avantajları cildin dengeli bir renge kavuşmasını sağlaması, anti - aging etkisi, cilde yumuşaklık kazandırması ve kırışıklıkların daha az göze batar hale gelmesini sağlaması olarak sıralanabilir. İçeriğinde kolajen, hyaluronik asit (Vücutta 30'lu yaşların sonlarına doğru azalan bir madde), çay ağacı ve aloe vera yağları, kayısı yağı ve başka bir şeyler daha bulunan bu ürünün, içindeki maddelerden birine karşı alerjisi olan kişiler dışında kullanıcılara bir zarar vermediği söyleniyor ama siz bunu alıp da evinizde yapacaksanız ürünün orijinalini aldığınızdan emin olmalısınız. Çünkü birkaç yerde insanların cazip fiyatları olan sahte ürünlerle kandırıldığı yönünde muhabbetler okudum.

En iyi, en verimli sonuçları almak isteyenler pembe maske uygulamasını bir uzmana yaptırmalı. Güvenilir, iyi bir klinikte uygulanan 5 seanstan sonra ciltte eksilmiş olan bazı maddeler yerine koyulmuş, cilt fark edilir derecede temizlenip onarılmış oluyormuş. Sonuçlar da az buz değil; cilt yüzeyindeki ölü hücreler saf dışı ediliyor, siyah noktaların çoğu kayboluyor, sivilceler ve sivilce izleri azalıyor.

Pembe maskeyi internetten alıp evde kullanacaksanız çok iyi araştırma yapın öncelikle, bakın bakalım almayı düşündüğünüz şeyi kullanmış olanlar var mı, varsa ne diyorlar? Ürünün orijinalinin mutlaka birtakım faydaları vardır, olmasa ayıp olur ama dandik olanlarını almaktan kaçınmak lazım. Bu maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp, hiç ıslak yer kalmayacak şekilde kurulamanız gerekiyor. Sonra kremi yüzünüze ve boynunuza güzelce yediriyorsunuz. Masaj hareketleriyle yapıyorsunuz bunu. 40 dakika bekliyorsunuz ve artık kalıplaşmış bir hale gelmiş olan maskeyi çekerek çıkarıyorsunuz. Bunu 5 gün boyunca günde 1 kere yapabilirmişsiniz.

 Pembe maskenin yüz maskesi olarak kullanılan çeşidi dışında bir de selülit giderici maskesi var. Birçok yerde ürünün tamamen doğal özlü olduğu yazıyor ama ben böyle şeyleri çok yazdım ve hiç sanmıyorum öyle olduğunu, aktarlardan doğal niyetine aldığımız şeylerin bile çoğu doğal değil bu memlekette. Başka memleketlerde de öyle midir bilmiyorum.  Dolayısıyla pembe maske olsun, başka bir şey olsun, hassas bir cildiniz varsa böyle şeylerle rastgele denemeler yapmamanızı tavsiye ederim. Ortalama bir cilt ufak tefek bir hasarın altından kalkar belki ama hassas bir cilt daha çok zedelenir herhalde.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder