25 Kasım 2014 Salı

Ev Yapımı Anti - Aging Maske


Şimdi tarifini yazacağım maske bir Mehmet Öz tarifiymiş.  Temin edilmesi kolay malzemeleri olan bu ev yapımı anti - aging maske haftada 1 kere uygulandığı takdirde zamanından önce yaşlanmak istemeyen 30 yaş üstü kadınların cildinin gerginleşmesini ve gençleşmesini sağlıyor. Yaşlanma karşıtı bakım uygulamaları sayesinde ilerleyen yılların cildinizde oluşturacağı tahribatı azaltmanız mümkün. Ama bu iş bir hevesle birtakım bakımlara başlayıp sonra bırakmakla olmuyor, cilt bakımını bir rutin haline getirmek lazım.
Gelelim anti - aging maske tarifimize; bu maske için gereken malzemeler çeyrek su bardağı sade yoğurt, yarım muz ve 1 tatlı kaşığı baldan ibaret. Muz soyulmuş halde olacak. Bütün malzemeleri iyice ezip karıştırdınız mı maskeniz hazır. Şimdi ellerinizle veya spatula yardımıyla maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Süre dolduğunda da ılık veya soğuk suyla yüzünüzden çıkarın. Her halükarda en son olarak soğuk su kullanın.

Yıllar ilerlerken cildimiz de yaşlanıyor, ne yaparsak yapalım yaşlanıyor. Bunda geçen zaman dışında güneş ışınlarının, sigara kullanmanın, sağlıksız beslenmenin, zor bir hayat sürmenin, kalıtımın ve başka şeylerin de etkisi var. Cilt bakımı yapmamanın da tabii. Kendinize özenin, cildinize bakmaya - baktırmaya zaman ayırın, kendini düzgün ve bakımlı görmek insanın psikolojisini de olumlu etkiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder