13 Kasım 2014 Perşembe

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü Nasıl Yapılıyor?Seyrelmiş, bir hastalıktan dolayı dökülmüş, küsmüş, aralarındaki boşluklar yüzünden kötü görünen kaşlarınızı kaş kalemi ve farı kullanarak düzgün, belirgin ve sık göstermeye çalışmaktan usandınız mı? Haklısınız, kaşların görünümü yüzün genel görünümünü fena halde etkiliyor ve durmadan onlarla uğraşmak eğlenceli bir şey değil. Peki, kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırarak bu sorundan 2 - 3 yıllığına kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, böyle bir şey var, üstelik işini bilen biri tarafından doğru ve kaliteli malzemelerle uygulandığında gayet güzel sonuç veriyor.

Ten renginiz, yüz biçiminiz, sosyal konumunuz, istekleriniz ve uygulamayı yapacak uzmanın tavsiyeleri çerçevesinde yapılan doğal kaş kontürü uygulamasından sonra durmadan kaşlarınızla ilgilenmeniz gerekmeyecek ve kendinizi daha güzel, daha güvenli hissedeceksiniz.

Kaşlarınız ilerleyen yaşınızdan veya yüzünüzün yapısından ötürü düşükse yine kalıcı kaş makyajı işlemi yaptırmayı düşünebilirsiniz;  kaşların kalıcı makyajla hafifçe yükseltilmesi yüze daha genç bir ifade kazandırır.

Kıl tekniği ile kaş kontürü uygulamasından önce işlem yapılacak bölgeye kremle lokal anestezi yapılıyor. Kaşa verilecek şeklin belirlenmesinden sonra kaş aralarındaki boş kısımlara, kıl kökünün çıkış hizasında olmak üzere incecik kıl şekilleri çiziliyor. Bu işlem daha önceleri doldurma tekniği ile yapılıyordu fakat son zamanlarda uygulanan kıl tekniği yöntemi daha doğal bir görünüme yol açıyor ve kıl köküne ya da kaş yapısına herhangi bir zarar vermiyor.

Uygulamada siyah renk kullanılması tavsiye edilmiyor zira siyah hem kaş için doğal bir renk değil hem de zamanla grileşerek iyice yapay bir görünüme yol açıyor. Cildin rengine uygun olarak seçilen kahve tonlarıyla yapılan uygulamalar daha iyi sonuç veriyor. Kişinin tenine en uygun rengin bulunması için bazen birkaç ton birbirine karıştırılabiliyor.

İşlemi takip eden ilk günlerde kaşlarınızın rengi biraz fazla koyuymuş gibi gelebilir size ama endişe etmeyin, 1 hafta kadar bir süre içinde yeni kaşlar iyice oturuyor ve kendi kaşlarınızla bütünleşiyorlar. Uygulama bölgesinde kabuklanma olacak, buna müdahale etmemelisiniz, bir süre sonra kabuklar kendiliklerinden dökülecekler. Ayrıca kaş kontürü yapılan bölgeyi 3 gün boyunca suyla temas ettirmemek ve güneşten korumak gerekiyor. İşlemi yapan uzman size uygulamanız bakım yöntemlerini söyleyecektir, bir sorun yaşamamak ve en iyi sonucu almak için onun sözünü de dinlemelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder