11 Ocak 2015 Pazar

Pratik Cilt Bakımı Yöntemlerini Biliyor musunuz?


Güzel ve olduğunuzdan genç görünmek istiyorsanız şunu belirtmek isterim ki bu işler istemekle olmuyor.Düzenli olarak cilt tipinize uygun kozmetik ürünler ve doğal maske tarifleri ile cilt bakımı yapmanız, cildinizi güneşten korumanız, asla makyajlı uyumamanız, uykunuzu almanız, sağlıklı beslenmeniz gerekiyor mesela.

Size önereceğim pratik cilt bakım tüyoları cildin dıştan hoş tutulmasıyla ilgili. Beslenme, uyku, sıvı tüketimi gibi konularda özenli davranmazsanız bunların yapacağı etki bir yere kadar olur. Ama cildinize içten de bakım yaparsanız daha belirgin ve etkili sonuçlar alırsınız.

Önce size makyajı çıkarmadan uyumanın zararları konusundaki bir yazımı önereyim, bu konu önemli. Okumak isterseniz tıklayın.
Gelelim tüyolarımıza:

1. Sivilceleri kurutmak için üstlerine limon emdirilmiş pamukla kompres yapın.

2.  Haftada 1 kere muz maskesi hazırlayın. Bunun için ezilip püre haline getirdiğiniz 1 adet muzu 1 tatlı kaşığı saf balla karıştırmanız yeterli. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dakika sonra da ılık suyla çıkarın. Bu pratik güzellik maskesi cildi nemlendirir ve pürüzsüz hale getirir.

3. Cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak için haftada en az 2 - 3 kere bir buz kalıbını eriyene kadar yüzünüzde gezdirin. Maden suyu dondurursanız sonuç daha da iyi olur.

4. Duştan sonra yüzünüzü ve boynunuzu süte batırılmış pamukla silin, 5 dakika sonra da ılık suyla durulayın. Bu uygulama cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar.

5. Maden suyu ile cilt bakımı yapın. Bu çok basit bir uygulamadır ama etkileri oldukça fazladır. Maden suyu ciltteki yağ ve kirleri yok eder, gerginlik ve pürüzsüzlük verir, cildi rahatlatır. Size tavsiyem şu uygulama olacak: Yüzünüzü ılık suyla ve cilt tipinize uygun bir sabunla nazikçe masaj yaparak temizleyin. Yine nazik hareketlerle olmak üzere iyice durulayın.

6. Çatlamış dudaklar güzelliğinizi fena halde gölgeler. Piyasada milyon çeşit dudak nemlendiricisi varken çatlamış dudaklarla gezmeyin. Elinizin altında her zaman böyle bir ürün bulundurursanız dudaklarınızı yalamazsınız. Biliyorsunuz dudakları yalayarak ıslatmak çatlakları daha beter hale getiriyor.

7. Cilt lekeleri için haftada 1 kere şu maskeyi uygulayın: 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı süzme balı cam bir kasede karıştırın. Maskeyi lekeli bölgelere sürüp 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayarak çıkarın.

8. Cildinizi derinlemesine nemlendirmek için 1 limonun suyuyla 3 çorba kaşığı balı hızlı hızlı karıştırıp karışıma 15 gram da gliserin ekleyin. Elde ettiğiniz özlü karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 15 dakika bekleyip ılık su kullanarak çıkarın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder