2 Haziran 2015 Salı

30'lu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Normal şartlarda altında 30'lu yaşların en azından ilk başlarında görünümünüzde pek bir değişiklik olmaz; hele ki o zamana kadar dengeli beslenmeye, cildinizi güneşten korumaya, cilt tipinize göre bakım yapmaya özen gösterdiyseniz. Ama 30'ların sonuna doğru cilt lekeleri, gülme çizgileri, ince kırışıklıklar oluşmaya başlar. Hayatınızın bu döneminde bilinçli ve düzenli bir cilt bakımı yapmaya başlarsanız cilt yaşlanmasını ötelemeniz, ilerleyen yıllarda yaşınızdan daha genç görünmeniz mümkündür. Peki, 30'lu yaşlarda cilt bakımı için neler yapmak gerekir?

- Önceliğiniz cildinizin nem kaybetmemesini sağlamak olmalı. Bu yaşlarda cildin yağı azalmaya başlar, buna göre hareket etmezseniz cildiniz hızla kuruyacaktır. Artık düzenli olarak cilt yapınıza uygun nemlendirici bakım yapmaya başlamalısınız.

- Gündüzleri kullanacağınız nemlendirici mutlaka güneş koruyucu içermeli. Bu zamana kadar güneşten korunmadı iseniz muhtemelen yüzünüzde ve vücudunuzun başka bölgelerinde cilt lekeleri oluşmaya başlayacaktır, bari bundan sonra artmalarına engel olun.

- Kullanacağınız ürünleri dikkatle seçmeye çalışın, çok fazla kimyasal içeren kozmetiklerden uzak durun. Bazı kimyasallar cildin doğal savunma mekanizmasını zayıflatabiliyor. Sıfır katkılı ürünler bulmak kolay değil - hatta belki mümkün değil ama doğal bakım trendi yükseliyor bir yandan da. En azından nispeten daha az kimyasal içeren ürünler, cilt tipinize uygun doğal yağlar kullanabilirsiniz.

- İyi bir göz çevresi kullanmaya başlamanın zamanı geldi, böylece bu ince ve hassas bölgeyi erken yaşlanma belirtilerinden koruyabilirsiniz.

- Boyun kırışıklıkları illa ki bir gün canınızı sıkacak ama bunun zamanından önce olmasını istemezsiniz, değil mi? Öyleyse gece kremi sürerken boynunuza ve gerdanınıza da sürün.

- Cildinize dışarıdan en şahane bakımı da yapsanız bunu sağlıklı beslenmeyle, yeterince uykuyla, bol su içmeyle, hava almayla desteklemezseniz sonuç olması gerektiği kadar iyi olmaz.

30'lu yaşlarda cilt bakımı için tıklayın.

-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder