13 Ağustos 2015 Perşembe

Cilt Sıkılaştırıcı Kahve Maskesi


Türk kahvesi ile yapılan doğal cilt bakım maskeleri cilde çeşitli yönlerden iyi geliyor. Kahvenin içerisinde yer alan bazı maddeler cildin toparlanmasını, kan dolaşımının hızlanmasını, selülitli bölgelerdeki itici görünümün daha az göze çarpar hale gelmesini sağlıyor. Şimdi size vereceğim cilt sıkılaştırıcı kahve maskesi tarifini haftada 2 kere uygularsanız bir süre sonra cildinizin daha güzel ve daha sıkı görünmeye başladığını fark edeceksiniz. Cildiniz kuru ise bu doğal bakım maskesi sayesinde daha yumuşak olacak. Cilt bakımı için kahve maskeleri yapmayı alışkanlık haline getirmek akıllıca bir davranış olur, bu yazıyı yazmak için bakındığım bütün kaynaklar öyle söylüyor. En azından bir şans vermek lazım, öyle değil mi?

Bu cilt sıkılaştırıcı maske için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız olacak; Türk kahvesi telvesi ve bal. İkisinden de 2'şer kaşık olması yeterli. Bal ılık olursa maske daha etkili oluyor, bu yüzden önce balı bir tavaya koyup çok kısık ateşte birkaç dakika ısıtmanızda fayda var. Sonra balı ayrı bir kabın içinde kahveyle karıştırıyorsunuz ve karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekletiyorsunuz. Süre dolunca da yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırıyorsunuz.

Türk kahvesi ile peeling de yapabileceğinizi biliyor musunuz, hem de gayet basit bir şekilde. 1 fincan şekersiz veya az şekerli kahvenin telvesini yüzünüzün her yerine, her noktasına sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Sonra yüzünüzü dairesel hareketlerle ovarak telvenin fazlasının dökülmesini sağlayın. Son olarak soğuk suyla duruladıktan sonra cildinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder