28 Ekim 2015 Çarşamba

Göz Çevresi İçin Ev Yapımı Maskeler


Yüzünüzün en hassas, en kırışmaya meyilli bölümü olan göz çevresi için neler yapıyorsunuz? Doğal bakım yöntemlerini tercih ediyorsanız size 3 tavsiyem olacak, 3 tane ev yapımı maske tarifi. Bu narin bölgeye kozmetik ürünler sürüyorsanız onların da göz çevresine özel olmasına dikkat etmenizde fayda var. Bunlar bir yana, bilmelisiniz ki en temel bakım yöntemi sağlıklı beslenme ilkelerine göre beslenmektir. Beslenmenize ve uykunuza dikkat etmez, sigaradan uzak durmaz, cildinizi güneşten korumazsanız dışarıdan ne kadar bakım yaparsanız yapın umduğunuz sonucu alamazsınız.

Yumurta akı maskesi:

Malzemeler:

1 yumurtanın akı

1 yemek kaşığı soyulmuş, ince rendelenmiş havuç

1 çay kaşığı aloe vera yağı (Veya badem yağı)

Yukarıdaki malzemeleri bir kaba alıp karıştırın, temiz cildinize nazik hareketlerle sürdükten sonra 20-30 dakika bekleyin. Daha sonra maskeyi soğuk suyla çıkarın.

Etkisi: Kırışıklıkların belirsizleşmesini sağlar, cildi sıkılaştırır. Bütün yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Haftada 1-2 kere yapılabilir.

Kahve-yumurta maskesi:

Malzemeler:

1 yumurta akı

2 çay kaşığı kahve

Malzemeleri karıştırıp maskeyi hazırlayın. Ellerinizle veya pamukla göz çevresine sürün. 20-30 dakika sonra ılık suyla çıkarın.

EtkisiGöz çevresi kırışıklıkları üzerinde görünümü hafifletici etki yapar. Fazla kırışık yoksa haftada 1 kere uygulanması yeterli olur. Kırışıklıklar çoksa haftada 2 kere de yapılabilir.

Ev yapımı göz kremi:

Malzemeler:

1 adet B vitamini kapsülü

1 adet E vitamini kapsülü

Zeytinyağı (4-5 damla)

Malzemeleri karıştırıp kapaklı bir şişeye alın. Göz çevresine sürüp 15 dakika bekleyin, sonra çıkarın. Günlük göz çevresi bakımı için uygundur. Şişeyi buzdolabında muhafaza ederek kremi 3 gün boyunca kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder