10 Kasım 2015 Salı

Sivilcelerle Savaşan Bal Maskeleri


Sivilce sorunu yaşayanlardansanız mutlaka o sevimsiz şeylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulamışsınızdır. Sivilcelerle savaşan doğal yöntemleri denediniz mi peki? Bitkisel bakım yöntemlerine inanıyorsanız aşağıda tarifini vereceğim bal maskeleri ilginizi çekecektir sanırım. Sivilcelerden kurtulmak açısından işe yarayan birçok evde yapılabilecek maske tarifi var; bunlar onların en yaygın kullanılanları, en verimli sonuçları verenleri arasında sayılıyor. Umduğunuz sonuçları almanız bazı şartlara bağlı tabii; örneğin seçtiğiniz bir maskeden 1 - 2 kerede sonuç beklememeli, bir süre düzenli olarak kullanmalısınız. Cilt tipinize bağlı olarak size şu maske değil de bu maske iyi gelebilir, bunu tespit etmek için birkaç deneme - yanılma tecrübesi yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Ve bu sivilce karşıtı bal maskesi tariflerini uygulamadan önce test etmeniz gerekebilir, hele ki cildiniz hassas ise bunu mutlaka yapmanızı tavsiye ederim.


Yosun Tozu, Bal, Aloe Vera Maskesi


Malzemeler: 

1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yosun tozu
1 yemek kaşığı aloe vera jeli

Malzemeleri karıştırdıktan sonra maskeyi hemen kullanmayın, 10 dakika bekletin. Sonra yüzünüze uygulayın. Bu arada sivilceli bölgelere daha çok ve özenli sürmeye dikkat edin. 15 - 20 dakika bekleyin. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra birkaç dakika geçmesini bekleyin ve bir de soğuk suyla yıkayın.

Bu maske, içerdiği maddeler sayesinde ciltteki ölü derilerin dökülmesini ve cildin sivilcelere yol açan bakterilerden arınmasını sağlar.

Bal Ve Toz Tarçın Maskesi

Malzemeler:

Bal

Toz tarçın

Maskenizi bu 2 malzemeyi güzelce karıştırarak elde edeceksiniz. Miktarları maskeyi cildinizin ne kadarlık bir kısmında kullanacağınıza göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Maskeyi geceden hazırlayıp kullanmalı ve sabaha kadar bu şekilde uyumalısınız. Tarçına alerjiniz varsa bu sizin için uygun bir karışım değildir tabii ki. Etkisine gelince; balın doğal bir antioksidan olduğu malum zaten. Tarçın ise antibakteriyel etkisi olan maddeler içeren bir baharat, ayrıca ciltteki tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlıyor. 

Bal Ve Çay Ağacı Yağı Karışımı

Önce çay ağacı yağı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum size. Son derecede güçlü bir mikrop öldürücü doğal yağ türü olan esansiyel çay ağacı yağı, barındırdığı antioksidan malzemeler sayesinde sivilce oluşumuna yol açan bakterilerle fena halde savaşıyor ve sivilceler için çözüm yolları arayanların yüzünü güldürecek sonuçlar veriyor. Fakat dikkatle kullanılması gereken güçlü bir yağ bu ve hamile iseniz tamamen uzak durmanız gerekiyor.

Malzemeler:

Bal (1 çorba kaşığı)
Çay ağacı yağı (2 damla)

Malzemeleri karıştırın ve hiç beklemeden (Çünkü yağ havayla temas ettiğinde içindeki sivilce karşıtı maddelerin bir kısmının faydası azalacaktır.) maskeyi sivilceli bölgelere (Veya bütün yüzünüze) uygulayın. 15 - 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla çıkarın. Verimli sonuçlar almak için haftada 2 - 3 kere uygulamanız tavsiye ediliyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder