14 Mart 2016 Pazartesi

Cilt Beyazlatıcı - Leke Giderici Maske Tarifleri


Maalesef sıklıkla uğrayamadığım blogumun ziyaretçilerine bugün cilt beyazlatma işlevi olan bir domates kürüyle cilt beyazlatıcı - leke giderici etki yapan bir pirinç suyu kürü tarifi vermek istiyorum. Sevgili blog; sen de kusura bakma, benim önceliğim Binkelam isimli web sitem biliyorsun, başka bloglarım da var, sosyal medyada tanıtım faaliyetleri falan derken hepinize birden yetişemiyorum.


Cildi beyazlatan domates kürü

Malzemeler: 1 adet domates
                     
                       Bir miktar un

Uygulama: Domatese sırayla şu işlemleri uygulayın: Yıkayın, kabuğunu soyun, suyunu çıkarın ve bu suyu ince bir süzgeçle süzerek iyice posasız hale getirin. Ede ettiğiniz domates suyuna azar azar un ekleyerek macun kıvamında bir karışım oluşturun. Karışımı gözlerinize ve dudaklarınıza fazla yaklaştırmadan yüzünüze sürün, 10 dakika bekleyin ve bol suyla durulayın.

Bu kolay hazırlanan maskenin ortaya belirgin bir sonuç çıkarması için 2 gün arayla uzunca bir süre uygulamalısınız.

Cildi beyazlatan - lekeleri hafifleten pirinç kürü

Malzemeler: 1 çay bardağı pirinç
                      2 çay bardağı su

Uygulama: Pirinçleri suyun içine koyup 5 - 6 saat beklemeye bırakın. Sonra suyu süzüp temiz bir cam şişeye koyun ve akşamları cilt lekeleri olan bölgelerde bolca kullanarak cildinizi bu pirinç suyuyla silin. Bu uygulamayı en az 12 gün düzenli olarak yapmanız tavsiye ediliyor. Fakat oranı bozmadan miktarları azaltabilirsiniz, çünkü pirinç suyu 2 gün içinde tüketilmezse bozuluyor, kötü kokular salmaya başlıyormuş. 2 günde bir yenisini hazırlamak lazım yani, miktarı ona göre ayarlayabilirsiniz. Gerçi sade veya fermente ya da kaynamış pirinç suyunun buzdolabında 4 - 5 gün boyunca saklanabileceğine dair bir yazı da gördüm. Deneyip ona göre karar vermek lazım herhalde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder