25 Mart 2016 Cuma

En Güzel Balyajlı Saç Modelleri


Birçok kadının yıllardır vazgeçemediği bir saç renklendirme uygulaması olan balyaj veya ombre balyaj uygulamaları iyi bir kuaför tarafından ve kişinin ten rengine uyumlu bir şekilde yapılırsa ortaya gerçekten çarpıcı saçlar çıkıyor Kendi göz zevkime bir en güzel balyajlı saç modelleri derlemesi hazırladım, balyaj yaptırmaya heveslenip de "Nasıl bir şey yaptırsam?" diye düşünüyorsanız indirdiğim fotoğraflar size fikir verebilir.Bu konuyla ilgili terimler insanın kafasını karıştırıyor biraz, de mi? Ombre balyaj veya krepe balyaj saçın uç kısımlarının gölgelendirilmesi anlamına geliyor bildiğim kadarıyla mesela, ama renk değişiminin baya yukarıdan başladığı saçlar için de kullanıldığını görüyorum fotoğraflara bakarken. Balyaj esas itibarıyla saçı doğal rengine dokunmadan gölgelendirmek anlamına geliyor. Bu uygulama saçın doğal rengiyle uyumlu olarak da, kontrast renkler kullanılarak da yapılıyor.

 Bu konuda bir de "İnsan güneşli bir iklimde sıklıkla açık havaya da çıkarak zaman geçirdiğinde birkaç ay sonra saçları güneş ışınlarından dolayı uçlara doğru açılır ya, işte ombre saç odur" tanımı var ama  bu saçın renginden biraz açık, doğal bir görünüm demek; oysa hiç de doğal görünmeyen uygulamalar da bu şekilde tanımlanıyor artık. Bu yüzden ne yapmak istediğinize kelimelere takılmadan karar vermenizde fayda var. Hayalinizdeki balyajlı saç nasıl bir şey? Uç kısımların doğal bir açılmışlık havası verecek şekilde boyanmasını mı istersiniz? Yukarılardan başlayıp uçlarda yoğunlaşan bir gölgeyi mi tercih edersiniz? Saçınızın renginden çok farklı veya orijinal bir renkte hevesiniz var mı? Saç diplerinizin az bir kısmı bırakılsın, sonra aşağıya doğru seyrek başlayıp giderek sıklaşan bir balyaj uygulası mı yapılsın istersiniz? Eklediğim fotoğrafları incelerseniz bunların hemen hepsinden örnekler görebilirsiniz.

Bir Lauren Conrad fotoğrafı geliyor şimdi; diplerde orta koyulukta bir kahverengi tonunda olan saçların arasına daha açık kahve, biraz daha açık kahve, açık kumral, koyu sarı ve uçlarda da sapsarı saçlar olacak şekilde bir çalışma yapılmış.Jamie Chung için yapılan uygulamada ise açık renkler biraz daha aşağıdan başlıyor sanki. 


Lili Aldridge fotoğraflarında koyu kahve - siyah saça balyaj uygulamasının güzel bir örneğini göreceksiniz.
Sıradaki balyajlı saç mankenimiz Minka Kelly:
Şimdi de birkaç karamel rengi balyaj örneği takdim etmek istiyorum. Gösteri Rihanna ile başlayacak, sonra birkaç fotoğraf daha gelecek. Hepsini "Karamel rengi" ifadesinin geçtiği fotoğraflar arasından seçtim ama farklı saç renklerinin üstünde farklı görünüyorlar.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder