22 Aralık 2016 Perşembe

Yılbaşı Makyajı İçin Hazır Mısınız?


Kadınlar özel günlerde her zamankinden farklı görünmeyi severler. Yılbaşı da bu günlerden biridir ve böyle bir güne, ortam da buna uygunsa tabii, çarpıcı bir makyaj gayet yakışır. Ama planınız arkadaşlarınızla bir evde toplanıp eğlenmekse fazla abartmanız doğru olmaz. Nasıl bir yılbaşı makyajı yapmayı düşünürseniz düşünün, 1 hafta kadar önce özel bir cilt bakım rutinine başlamakta fayda var. Cildiniz temizlenniş, nemlendirilmiş ve dinlendirilmiş olursa, gözleriniz canlı bakarsa makyajınız da daha güzel olur, öyle değil mi?


 Yılbaşı makyajı için hazırlık yapmak ne çok zaman alan, ne de zor bir şeydir. Sadece düzenli ve yeteri kadar uyumak bile cilt güzelliği açısından faydalı olur. Yılbaşı gecesine 6 -7 gün kala 1 - 2 kere peeling yapmak, cildiniz kuruysa düzenli ve yoğun bir nemlendirici bakım uygulamak da bu hazırlık çerçevesinde yapabileceğiniz şeyler arasında yer alıyor. Yağlı ve kolayca sivilcelenen bir cildiniz varsa Oriflame Pure Skin serisi ile bakım yaparak cildinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizin nemsiz kaldığını hissediyorsanız Hindistan cevizi yağı kullanarak kısa sürede nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Gözleriniz yorgunsa ve altlarında morluklar varsa kaynar suda bir süre beklettiğiniz poşet yeşil çayları gözlerinizin altına koyup bir süre bekletmek işe yarayacaktır. Yılbaşına 1 hafta kadar zaman varken düzenli olarak cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir bakım programı uygularsanız o gece daha güzel, daha çekici görünürsünüz.Yılbaşı makyajı yaparken ten ve göz renginizi, kıyafetlerinizi ve bulunacağınız ortamı dikkate almalısınız. Çarpıcı bir göz makyajı yapmak istiyorsanız normalde pek kullanmıyorsanız bile yılbaşı gecesi için maskara kullanmalısınız. Rimel olarak da bilinen bu makyaj malzemesi kirpiklere hacim ve uzunluk kazandırarak göz makyajının daha belirgin, bakışların daha etkili olmasını sağlar. Kaşlar görünümü çok etkiliyor, kaş almak konusunda çok iyi değilseniz onları bir uzmanın ellerine bırakın. Yılbaşı makyajının biraz abartılı olması ters kaçmaz, hatta bazı durum ve ortamlarda gereklidir bile ama yine de göz ve dudak makyajının birinin diğerine göre hafif olması daha iyi olur.


Size son tavsiyemiz şu; özellikle şık bir mekanda verilecek bir yılbaşı partisi söz konusuysa giyiminize, saçlarınıza, makyajınıza ve aksesuarlarınıza özen göstereceksiniz tabii ki ve böyle bir durumda doğal, sade görünmeye çalışmanız gerekmiyor. Ama yine de bu parçaları estetik bür bütün haline getirecek şekilde hareket edin. Her zamankinden daha çarpıcı, daha şık olmaya çalışın ama ortaya rüküş, zevksiz, ok karmaşık bir görünüm çıkmamasına da dikkat edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder