10 Şubat 2017 Cuma

Siyah Noktalar İçin Bitkisel ÇözümlerSivilce izleri ve siyah noktalardan kurtulmak için yapabileceğiniz şeylerden biri haftada 1-2 kere papatya buharı banyosu yaparak cildinizi yumuşatıp siyah noktalarla daha kolay mücadele edebileceğiniz hale getirmektir. Bunun için 3 tane papatya çayı poşetini 2 litre sıcak suyun içinde 10 dakika bekletin ve sonra başınız bu suyun buharına doğru eğik halde olarak 5-10 dakika bekleyin. Bu sırada başınızı ve papatya suyunun olduğu kabı kapatacak büyüklükte bir havlu veya örtü kullanın. Sonra 2 parça temiz pamuk kullanarak, tırnaklarınızın onlara değmemesine dikkat ederek siyah noktalara 2 yandan bastırabilirsiniz. Veya iğnesini çıkardığınız bir şırınganın ucunu siyah noktaların çıkış yönünden olmak üzere üstlerine bastırıp şırınganın içine girmelerini sağlayabilirsiniz. 


Üstlerine doğrudan limon, portakal veya greyfurt suyu uygulayarak cildinizdeki karanlık noktaları, lekeli bölgeleri aydınlatabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra yarım saat beklemeniz gerekiyor. Narenciye türü meyvelerin suları bu açıdan etkilidir ama yanma hissi duymanız veya cildinizin kuruması söz konusu olabilir. Bundan kaçınmak için cildinizi daha sonra güzelce nemlendirmelisiniz. Veya limon suyu ve balla macun kıvamında bir karışım hazırlayın ve 30 dakika boyunca yüzünüzde bırakın. Balın nemlendirici özelliği sayesinde cildiniz kurumayacaktır. 

Domates de doğanın siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz nimetleri arasındadır. Yüzünüzü, özellikle sorunlu bölgeleri ikiye böldüğünüz olgun bir domatesle ovun ve 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Sivilcelere ve siyah noktalara karşı haftada 1 kere olmak üzere şu yöntemi de deneyebilirsiniz: Bir limonun suyunu 3 yemek kaşığı yoğurtla karıştırın ve karışımı varsa göz çevresindekiler hariç bütün siyah noktalarınıza uygulayın. 15-20 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder