28 Mart 2017 Salı

BB Krem Ne İşe Yararİlk kez Asya kıtasında üretilip kullanılmaya başlayan ve esas popülerliğini 2011 yılında yakalayan BB krem en basit anlatımla makyaj bazı, nemlendirici, serum, renk düzenleyici fondöten ve güneş koruyucu gibi ürünlerin özelliklerini bir arada toplayarak günlük cilt bakımı ve makyaj rutinini kısaltmaya yarıyor. Ortaya çıktıkları yıllarda kozmetik piyasasını adeta sallayan BB kremin faydaları arasında bizce en önemli olanı ise toplamda 5-6 bakım ve makyaj ürününün yerine kullanılarak cildin daha az ağır kimyasal maddeye maruz kalmasını sağlaması.


Kısa sürede popülerlik kazanan tüm kozmetik ürünlerde olduğu gibi günümüzde BB kremin de onlarca marka adı altında yüzlerce çeşidi bulunuyor. Ancak maalesef benzer etiketlerle satılan tüm BB kremler vaat edilen mucizevi etkileri yerine getirmiyor. Piyasada özellikle aşırı uygun fiyatlara satılan pek çok BB kremin cildi bir parça nemlendirmekten başka bir etkisi bulunmuyor. En kötü ihtimal düşünülürse; güvenilir bir markanın üretim standartlarından yoksun olan ürünler ciltte aşırı yağlanma, lekelenme, kuruma gibi olumsuz etkilere bile neden olabiliyor.

Doğru BB kremi bulmak için öncelikle cilt tipinizin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. En bilinen markanın en kaliteli BB kremi bile eğer karma ciltler için üretilmişse yağlı bir ciltte faydadan çok zarara neden olabiliyor. Ya da özellikle kış mevsiminde aşırı kuruyan bir cildiniz varsa normal/karma ciltlere özel bir BB krem yüzünüzü yeterince nemlendiremeyebiliyor. Bu durumda cilde yeterli bakımın yapılabilmesi için ek ürünler kullanılması gerekiyor ve BB kremin asıl kerameti ortadan kalkıyor.

Bütçenize ve cilt tipinize uygun doğru BB kremi bulduğunuzda ise bu ürün cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyor, onu nemlendiriyor, aşırı bir kızarıklık ya da sivilcelenme sorununuz yoksa ufak kusurları örterek fondöten görevi görüyor, ciltteki renk eşitsizliklerini dengeliyor ve düzenli kullanımda cilt yüzeyini pürüzsüzleştiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder