18 Mart 2017 Cumartesi

Yağlı Saçlar İçin Acil Durum ÇözümleriÖzellikle yaz aylarında havadaki nem oranının yükselmesi yağlı saçları başa çıkılması zor hale getirebilir. Yağlı saçlar, bir de zayıf ve ince tellilerse, yıkandıktan birkaç saat sonra bile kirli ve hacimsiz görünmeye başlayabilirler. Üstelik saçlarını genel olarak yağlı bir yapıya sahip olmasa da dengesiz hava durumu, aşırı terleme, stres gibi nedenlerle zaman zaman yağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. Aşağıda listeleyeceğimiz yağlı saç çözümleri uzun vadede saça zarar verebilecek olsalar da saçınızı yıkayacak vaktinizin olmadığı istisnai durumlarda size yardımcı olabilirler.


1. Kuru şampuan: Son yılların mucize kozmetik ürünlerinden kuru şampuan sürekli kullanımda saça çeşitli biçimlerde zarar verebilse de ihtiyacınız olan şey yalnızca Cuma akşamı saçarlınızın görünümünü düşünmeden kendinizi dışarı atmaksa hayatınızı kurtarabilir.

2. Toz pudra: Eğer evden 10 dakika içinde çıkmak zorundaysanız ve kuru şampuanınız da yoksa her çeşit toz pudra saçınızdaki fazladan yağı en hızlı biçimde emecek ve saçın görünümünü önemli ölçüde iyileştirecektir. Bunun için bir miktar pudrayı elinize alıp avuçlarınıza ve parmaklarınıza yaydıktan sonra saçınızın tamamına ovalayarak uygulamanız yeterli. 


 3. Kağıt havlu: Saçlarınız gün içinde yağlandıysa ve yanınızda bu durumu halledecek hiçbir malzeme yoksa 2-3 parça kağıt havluyu elinizde top haline getirin ve saçınızın diplerine 15-20 saniye süreyle bastırın. Kağıt havlular fazla yağı emmede diğer yöntemler kadar etkili olmasalar da durumu bir parça toparlayabilirler.

4. El temizleyici jeller: Ellerinizi su ve sabun olmadan temizleyen jeller yağlı saçları yatıştırmak söz konusu olduğunda da aynı etkiyi gösterebilirler. Acil durumlarda çok az miktarda temizleyici jeli parmak uçlarınıza sürün ve saç dipleriyle boylarına hafifçe masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde saçınızın aşırı yağlı görünümü 2-3 dakika içinde ortadan kalkacaktır. Ancak bu tarz temizleyicilerin içinde bol miktarda ağır kimyasal maddeler bulunduğundan bu yönteme yalnızca çok mecbur kalırsanız başvurmalı ve jeli kesinlikle saç uçlarınıza değdirmemelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder